IV liga rozpoczyna sezon 2022/23

W najbliższą sobotę 6 sierpnia 2022 r. rozpoczynamy nowy sezon piłkarski 2022/23 na szczeblu wojewódzkim.

Pierwszy zespół KS Wasilków występujący w IV lidze podlaskiej rozegra na własnym stadionie spotkanie inauguracyjne z Krypnianką Krypno.

O zmianach kadrowych w naszym klubie pisaliśmy tutaj wcześniej. Teraz kilka słów o najbliższym przeciwniku i historii potyczek KS-u z drużyną z Krypna.

Krypnianka sezon 2021/22 zakończyła na dwunastym miejscu z dorobkiem 27 punktów, przy 8 zwycięstwach, 3 remisach i 19 porażkach. Bilans bramkowy to 46 do 87.

Przypomnijmy, że KS Wasilków w poprzednim sezonie zgromadziła 48 punktów, przy 15 zwycięstwach, 3 remisach i 12 porażkach. Podopieczni Roberta Speichlera zdobyli 50 goli, tracąc 47.

W dotychczasowej historii spotkań KS Wasilków z Krypnianka Krypno, rozegrano 14 meczów, z których wasilkowianie wygrali 9, trzykrotnie padł remis i 2 potyczki rozstrzygnęli na swoją korzyść zawodnicy z Krypna. Bilans bramkowy 31 : 21 dla KS Wasilków.

Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami miał miejsce 11 września 1989 r., w rozgrywkach Klasy A, KS Wasilków z trenerem Piotrem Selukiem, pokonał na wyjeździe Krypniankę 4:2, a co ciekawe spotkanie to sędziował obecny członek zarządu naszego klubu Andrzej Wesołowski.

Obie porażki drużyny z Wasilkowa miały miejsce dość dawno, bo w 2011 roku, w rozgrywkach Klasy Okręgowej sezonu 2010/11. 29 maja 2011 r. drużyna prowadzona przez Dariusza Petruka przegrała na wyjeżdzie 0:5 i w sezonie 2011/12, nomen omen 6 sierpnia 2011 r. podopieczni Wiesława Romaniuka ulegli przed własną publicznością drużynie z Krypna 0:3. W tym drugim spotkaniu w bramce wasilkowian wystąpił obecny prezes KS Wasilków Krzysztof Niedźwiecki

Dziewięć zwycięstw KS Wasilków, świadczy o tym, że zawodnicy naszego klubu zazwyczaj nie mieli problemu z pokonaniem Krypnianki. Najbardziej efektowne zwycięstwa miały miejsce:

29 października 1989 roku, kiedy to w rozgrywkach Klasy A, zespół z Wasilkowa, prowadzony przez trenera Kazimierza Michalczuka pokonał na własnym boisku Krypniankę 4:1.

Kolejne zwycięstwo KS Wasilków wynikiem 4:1, miało miejsce również w Wasilkowie 13 czerwca 2013 r., w rozgrywkach Klasy Okręgowej. Trenerem naszego zespołu był Artur Woroniecki, a bramki zdobywali: Krystian Rybnik – trzy, oraz Rafał Kuleszczyk – jedną.

W poprzednim sezonie w meczach pomiędzy KS Wasilków i Krypnianką Krypno padł remis 1:1, w meczu w Krypnie 5 wrzesnia, bramkę dla naszego zespołu zdobył Łukasz Rybakowski, a w meczu 18 maja tego roku, KS pokonał przed własną publicznością Krypniankę 2:1, po bramkach Damiana Zubowskiego i Jakuba Kozłowskiego.

Co ważne w spotkaniach pomiędzy tymi zespołami nie padł nigdy wynik 0:0, a w ośmiu meczach padło 4 lub więcej goli.

Dlatego warto przyjść na stadion przy Supraślskiej, bo spotkania KS-u z Krypnianką gwarantują strzelane bramki.

Warto też zobaczyć wasilkowian z nowymi zawodnikami w składzie.

Warto spędzić czas na świeżym powietrzu.

Dlatego zapraszamy.

IV liga grupa podlaska, sezon 2022/23.

KS Wasilków – Krypnianka Krypno, 6 sierpnia 2022 r. (sobota) godzina 16:00