Druga kolejka IV ligi

Przed nami druga kolejka sezonu 2022/23 IV ligi grupy podlaskiej.

Po udanej inauguracji, KS Wasilków w niedzielę 14 sierpnia pojedzie do Dąbrowy Białostockiej na mecz z beniaminkiem IV ligi Dębem.

Zespół z Dąbrowy zajął w ubiegłym sezonie Ligi Okręgowej drugie miejsce z dorobkiem 64 punktów, na co składały się 20 zwycięstw, 4 remisy i 6 porażek i bilansem bramkowym 95 strzelonych i 51 straconych.

W pierwszym meczu obecnego sezonu Dąb zremisował na wyjeździe z Czarnymi Czarna Białostocka, tracąc bramki w 88 i 94 minucie zawodów.

KS Wasilków rozpoczął sezon 2022/23 „z przytupem” aplikując Krypniance siedem goli. Gra naszego zespołu wyglądała naprawdę dobrze. Dużo wymian piłki, gra na jeden – dwa  kontakty, szybkie przenoszenie gry z jednej na drugą stronę boiska.

W przedsezonowych grach kontrolnych, KS Wasilków pokonał Dąb Dąbrowa Białostocka 5:3. Drużyna trenera Speichlera, miała dużą przewagę, dość łatwo przedostawała się pod bramkę rywali, czego efektem było pięć bramek. Natomiast Dąb zdobył swoje trafienia po stałych fragmentach gry, przy sporym udziale naszego bardzo młodego bramkarza.

W dotychczasowej historii KS grał z Dębem 16 spotkań ligowych. Bilans jest bardzo wyrównany: 6 zwycięstw wasilkowian, 4 remisy i 6 zwycięstw drużyny z Dąbrowy Białostockiej. Bramki 27:27.

Zdarzyło się dwukrotnie, że Dąb oddał punkty walkowerem, w sezonie 1989/90 zawodnicy z Dąbrowy nie stawili się na mecz w Wasilkowie, natomiast w ostatnim spotkani pomiędzy tymi zespołami 30 kwietnia 2019 r. w drużynie Dębu wystąpił nieuprawniony zawodnik i wynik z boiska 1:0 dla KS Wasilków zweryfikowano jako walkower 3:0 na korzyść naszej drużyny.

Najbardziej dotkliwą porażkę KS Wasilków poniósł 16 października 2005 r. w Klasie Okręgowej, drużyna prowadzona przez Dariusza Petruka przegrała na wyjeździe 1:8.

Najwyższe zwycięstwo drużyna z Wasilkowa, jeszcze pod nazwą „Włókniarz” odniosła w sezonie 1989/90 w rozgrywkach Klasy A. 28 września 1989 r., zespół prowadzony przez Kazimierza Michalczuka, pokonał Dąb w Wasilkowie 4:1

Tylko jeden raz na szesnaście spotkań zanotowano wynik bezbramkowy.

Jeżeli macie wolne niedzielne popołudnie to zapraszamy do Dąbrowy Białostockiej, aby dopingiem wesprzeć KS Wasilków.

IV liga podlaska, sezon 2022/23

Dąb Dąbrowa Białostocka – KS Wasilków, 14 sierpnia 2022 (niedziela), godz. 16:00