W piątek gramy z Michałowem

Po rozegraniu dwóch kolejek spotkań KS Wasilków z dwoma zwycięstwami zajmuje pierwszą pozycję w tabeli.

W trzeciej kolejce na stadionie w Wasilkowie drużyna trenera Speichlera gościć będzie KS Michałowo.

Zespół Michałowa po porażce w pierwszej kolejce 2:3 z Orłem Kolno, w drugiej serii gier pokonał Czarnych Czarna Białostocka 3:2 i zajmuje 9 miejsce w tabeli IV ligi grupy podlaskiej.

KS Michałowo jest niewygodnym rywalem, pomimo bilansu 7 zwycięstw KS-u, 5 remisów i 4 porażek i bilansie 28:27 dla naszej drużyny, ostatnie dwa spotkania, rozegrane w ubiegłym sezonie drużyna Roberta Speichlera przegrała. 17 października 2021 r. w Michałowie 0:3, a następnie 14 maja obecnego roku w Wasilkowie 2:4

Spotkanie obfitujące w największą liczbę goli między tymi drużynami odbyło się 17 kwietnia 2005 r. w rozgrywkach Klasy A. Zespół KS Wasilków prowadzony przez Dariusza Petruka pokonał przed własną publicznością KS Michałowo 7:4, co ciekawe do przerwy goście prowadzili 4:2. W meczu tym wystąpili między innymi obecny Prezes naszego klubu Krzysztof Niedźwiecki i Dyrektor Klubu Piotr Kruszewski.

O najbardziej dotkliwych porażkach, tych z ubiegłorocznych rozgrywek już wspominałem. Co prawda nasz zespół po letnich zmianach w składzie wygląda inaczej, nie mniej trener i jego zawodnicy zechcą się zrewanżować drużynie z Michałowa, a to zapowiada ciekawe spotkanie.

Pomimo pięciu remisów w dotychczas rozegranych meczach nigdy nie padł wynik 0:0, co daje nadzieje na zobaczenie bramek w piątkowym spotkaniu.

Sezon 2022/23, IV liga grupa podlaska

KS Wasilków – KS Michałowo, 19 sierpnia 2022 r. (piątek), godz. 18:00