Trzecie zwycięstwo

Bardzo dobrze sezon 2022/23 w IV lidze rozpoczęła drużyna KS Wasilków. Trzy mecze i trzecie zwycięstwo. W piątek 19 sierpnia ekipa Roberta Speichlera pokonała KS Michałowo 1:0, a bramkę zdobył Jan Pawłowski.

Po wysokim zwycięstwie nad Krypnianką Krypno 7:2, wyjazdowym pokonaniu Dębu Dąbrowa Białostocka 3:0 (to walkower za występ w drużynie Dębu nieuprawnionego zawodnika, na boisku był wynik 3:2 dla KS), kolejna wygrana tym razem przed własną publicznością nad KS Michałowo 1:0. To ostatnie zwycięstwo przyszło drużynie z Wasilkowa niełatwo. KS Michałowo nie jest wygodnym przeciwnikiem dla wasilkowian w poprzednim sezonie oba spotkania wygrała drużyna z Michałowa. Zespół złożony przeważnie z doświadczonych zawodników stawiła bardzo trudne warunki drużynie wasilkowskiego KS-u.

W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły sobie po jednej dogodnej sytuacji. Obie wślizgiem starali się wykończyć Jan Pawłowski (KS Wasilków) i Dawid Śliwowski (KS Michałowo) i obie zakończyły się niecelnymi strzałami.

W drugiej części zawodów, lekką przewagę zaczęli zdobywać podopieczni Roberta Speichlera, ale do konkretnego zagrożenia bramki gości nie udało się doprowadzić. Z kolei drużyna z Michałowa starała się prostymi środkami przedostać pod bramkę Macieja Gryki, jednak dobra postawa defensywy gospodarzy nie pozwoliła przyjezdnym na stworzenie groźnej sytuacji.

W 89 minucie, gdy wszystko już wskazywało na bezbramkowy remis, dośrodkowanie Krystiana Maciejuka na bramkę, strzałem głową, zamienił niezawodny Jan Pawłowski. „Johny” zdobył już 6 gola w obecnym sezonie i jest zdecydowanie najskuteczniejszym zawodnikiem całej ligi.

Bramka zdobyta tuż przed końcowym gwizdkiem dała ogromną radość drużynie, a także zgromadzonym kibicom.

Po pierwsze – drużyna odnosząc zwycięstwo utrzymała pozycję lidera IV ligi

Po drugie – taka seria na otwarcie sezonu nie zdarza się zbyt często, od sezonu 1980/81, czyli przez 41 sezonów KS Wasilków tylko pięciokrotnie tak udanie rozpoczynał rozgrywki w sezonach: 2005/06 (Klasa Okręgowa), 2008/09 (Klasa Okręgowa), 2009/10 (Klasa Okręgowa), 2013/14 (IV liga) i 2018/19 (IV liga).

Po trzecie – udało się zrewanżować KS Michałowo za porażki w ubiegłym sezonie.

19 sierpnia 2022 r., 3 kolejki IV ligi sezon 2022/23

KS Wasilków – KS Michałowo 1:0

Bramka dla KS Wasilków: Jan Pawłowski

Skład KS Wasilków: Maciej Gryko – Wojciech Nasuto, Jakub Tomar (70′ Rafał Szeretucha), Damian Toczydłowski (90+ Kamil Mróz), Michał Hryszko, Jan Pawłowski, Damian Zubowski (70′ Jakub Witkowski), Jakub Kozłowski (62′ Kacper Chmielewski), Krystian Maciejuk, Patryk Koncewicz, Damian Fronc