W sobotę gramy z Warmią

W nadchodzący weekend IV liga grupa podlaska rozegra piątą kolejkę spotkań.

KS Wasilków na stadionie przy ulicy Supraślskiej podejmie Warmię Grajewo.

Warmia uważana jest za najstarszy klub na ziemi łomżyńskiej, została założona w 1924 roku.

W obecnym sezonie zespół z Grajewa wygrał dwa spotkania (na wyjeździe z KS Grabówka 3:0 i w Grajewie z Czarnymi Czarna Białostocka 3:1), poniósł jedną porażkę (0:1 z Turem u siebie) i raz zremisował (0:0 z Orłem w Kolnie). Z dorobkiem 7 punktów zajmuje siódme miejsce w IV lidze. Najskuteczniejszym zawodnikiem grajewian jest Dawid Skalski, który w czterech meczach zdobył trzy bramki. Zawsze groźny jest Tomasz Dzierzgowski zdobywca dwóch goli w obecnych rozgrywkach. Na uwagę zasługuje fakt, iż Warmia w czterech meczach straciła tylko 3 bramki.

KS Wasilków w sezonie 2022/23 kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, cztery wygrane (7:2 z Krypnianką, 3:0 z Dębem, 1:0 z Michałowem i 3:0 z Wissą), dają naszej drużynie pozycje lidera IV ligi.

Lepszą serię zwycięstw na otwarcie rozgrywek mieliśmy tylko dwukrotnie: w sezonie 2013/14, KS Wasilków jako beniaminek IV ligi, pod wodzą trenera Artura Woronieckiego wygrał 8 razy, oraz w sezonie 2018/19, drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Kulhawika zwyciężała 6 razy.

Wyśmienitą formą strzelecką imponuje Jan Pawłowski, który w dotychczas rozegranych 4 meczach zdobył 8 bramek. Dzielnie go wspierają Damian Zubowski i Damian Toczydłowski, którzy zaliczyli już po dwa trafienia.

KS Wasilków pomimo młodych bramkarzy: Maciej Gryko – 17 lat, Paweł Gendźwiłł – 19 lat, stracił tylko 4 gole, co jest drugim po Warmii wynikiem w lidze.

Bilans dotychczasowych spotkań wasilkowian z drużyną z Grajewa jest bardzo wyrównany w 16 meczach oba zespoły wygrywały po 6 razy, a cztery razy padł remis, bramki 19:17 dla Warmii. Najwyższe zwycięstwo KS Wasilków odniósł 13 września 2014 r.,w Wasilkowie,  drużyna Artura Woronieckiego w meczu III ligi pokonała Warmię 3:0. Natomiast najbardziej dotkliwa porażka naszej drużyny, miała miejsce w Grajewie 28 kwietnia 2018 r., zespół Artura Woronieckiego przegrał 0:5.

W poprzednim sezonie obie drużyny rywalizowały w IV lidze i padły następujące wyniki: 21 sierpnia 2021 r. w Grajewie górą była Warmia 2:1, natomiast w Wasilkowie 19 marca obecnego roku, zespół Roberta Speichlera wygrał 3:1.

W najbliższą sobotę zapowiada się ciekawe spotkanie drużyn które aspirują do czołowych lokat w obecnym sezonie. Bilans dotychczasowych potyczek Wasilkowa i Grajewa, pozwala oczekiwać zaciętych  ciekawych zawodów.

IV liga grupa podlaska sezon 2022/23

27 sierpnia 2022 r. (sobota)

KS Wasilków – Warmia Grajewo, godz. 16:00