Przed nami 6 kolejka IV ligi.

KS Wasilków, po czterech zwycięstwach na początek sezonu, przed tygodniem doznał pierwszej porażki. Ekipa trenera Roberta Speichlera w niezrozumiały sposób prowadząc 2:0 po pierwszej połowie, pozwoliła Warmii Grajewo wygrać całe spotkanie 3:2.

Tamten mecz to już historia, przed zespołem kolejne spotkanie ligowe i szansa na udowodnienie że mamy dobrą drużynę, która chce walczyć o czołowe lokaty w IV lidze .

W szóstej kolejce mamy wyjazdowa potyczka z KS Śniadowo. Trener Speichler ma trochę problemów kadrowych. W spotkaniu z Warmią, urazu nabawił się Janek Pawłowski, Kacper Chmielewski od początku rozgrywek boryka się z kontuzją i do tej pory zagrał tylko 31 min. Drobne problemy zdrowotne mieli Kuba Witkowski, Damian Zubowski i Bartek Dudziński. W tym tygodniu mało trenował Mateusz Cichoński. Trudno dziś powiedzieć jaką wyjściową jedenastkę wystawi trener. Na szczycie ligowej tabeli jest bardzo ciasno, żeby utrzymać lub poprawić trzecią lokatę, którą nasza drużyna obecnie zajmuje, potrzeba zwycięstwa i to najlepiej kilkoma bramkami.

KS Śniadowo to beniaminek IV ligi, w pierwszych kolejkach poniósł dwie porażki, dwa razy zremisował i w ostatniej kolejce pokonał 3:0 Czarnych w Czarnej Białostockiej. Z dorobkiem 5 punktów zajmuje 11 pozycję w tabeli. Drużyna ze Śniadowa strzeliła 5 bramek, które zdobyło dwóch zawodników: Adrian Laskowski – 3 i Tomasz Brzozowski – 2.

Historia potyczek pomiędzy KS Wasilków i KS Śniadowo, to 10 spotkań z których 7 wygrał zespół z Wasilkowa, raz padł remis i dwukrotnie wygrywał zespół ze Śniadowa. Bilans bramkowy 39 : 9 dla wasilkowian. Szczególnie efektowne wyniki padły w dwóch ostatnio rozegranych spotkaniach  w sezonie 2018/19. Najpierw 14 października 2018 r. drużyna trenera Tomasza Kulhawika wygrała na wyjeździe 10 : 2, a następnie zespół prowadzony przez Artura Woronieckiego 25 maja 2019 r., na własnym stadionie pokonał KS Śniadowo 9 : 0.

Spotkanie 6 kolejki IV ligi grupy podlaskiej

KS Śniadowo – KS Wasilków

Odbędzie się 4 września 2022 r., o godzinie 17:00 na stadionie przy ulicy Kolejowej 17 w Śniadowie.