W sobotę mecz na szczycie

Rozgrywki IV ligi rozkręciły się na dobre. Przed nami 7 kolejka spotkań, a w niej mecz na szczycie. Liderujący ŁKS Łomża przyjeżdża do zajmującego drugą pozycję KS Wasilków. Obie drużyny (a także trzeci w tabeli Tur) w pierwszych sześciu kolejka wygrały po pięć razy i poniosły jedną porażkę.

ŁKS w pierwszej kolejce dość niespodziewanie przegrał przed własną publicznością ze Spartą Szepietowo 2:3, następnie w drugiej kolejce, również na własnym stadionie wygrał z Ruchem Wys. Maz. 4:3. Było to spotkanie, w którym nastroje w obu drużynach zmieniały się dość często. Zaczęło się od prowadzenia ŁKS-u 2:0, następnie Ruch zdobył trzy gole i wyszedł na prowadzenie, kolejny zryw ŁKS i remis 3:3 i dopiero w samej końcówce spotkania gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Kolejne spotkania zespół z Łomży wygrał dość pewnie: 7:2 z Grabówką na wyjeździe, 3:0 z Turem w Łomży, 4:0 z Orłem w Kolnie i 7:0 z Czarnymi na własnym stadionie. Efekt jest taki że ŁKS jest liderem rozgrywek jak również drużyną która zdobyła najwięcej goli w całej lidze – 27.

W poprzednim sezonie KS Wasilków dwukrotnie uległ ekipie z Łomży: 0:2 w Wasilkowie i 0:4 na wyjeździe.

Ogólny bilans spotkań pomiędzy KS Wasilków, a ŁKS Łomża to 16 meczów z których KS wygrał cztery, pięciokrotnie padł wynik remisowy i siedmiokrotnie górą był ŁKS , bramki 16:21 dla łomżan.

Najwyższe zwycięstwo KS odniósł 19 czerwca 1993 r. w rozgrywkach III ligi, zespół prowadzony przez Lucjana Trudnosa pokonał ŁKS w Wasilkowie 5:0. Z kolei najwyższa porażka naszego zespołu miała miejsce w ostatnio rozegranym spotkaniu 18 czerwca 2022 r., drużyna pod wodzą Roberta Speichlera przegrała w Łomży 0:4.

KS Wasilków obecny sezon rozpoczął od czterech zwycięstw, następnie przyszła porażka 2:3 z meczu z Warmią Grajewo, chociaż do przerwy prowadziliśmy 2:0. W ostatniej kolejce na wyjeździe pokonaliśmy 2:1 KS Śniadowo, miejmy nadzieję że jest to prognostyk powrotu KS-u do dobrych wyników.

Spotkanie z Łomżą powinno być zacięte i stojące na bardzo dobrym czwarto ligowym poziomie. Bilans spotkań, szczególnie w poprzednim sezonie, powinien zmobilizować podopiecznych Roberta Speichlera i wyzwolić w nich chęć rewanżu sportowego.

Zapowiada się ciekawe widowisko.

IV liga gr. podlaska.

KS Wasilków – ŁKS 1926 Łomża

Wasilków, 10 września 2022 r., godz. 15:00