Teraz Ruch

Po meczu na szczycie w 7 kolejce z ŁKS Łomża, przed drużyną Roberta Speichlera kolejne trudne wyzwanie. Tym razem KS Wasilków jedzie do Wysokiego Mazowieckiego na mecz z Ruchem.

Ruch w poprzednim sezonie był jednym z kandydatów do awansu do III ligi. Obecny sezon rozpoczął bardzo chimerycznie, zwycięstwa przeplata porażkami. Na siedem spotkań wygrał cztery (1:0 ze Śniadowem, 3:0 z Szepietowem, 4:0 z Kolnem i 3:0 z Czarną Białostocką), ale przegrał też trzy razy (3:4 z Łomżą, 2:3 z Grabówką i 1:2 z Turem) w tabeli IV ligi zajmuje 7 miejsce i traci do liderów  z Łomży, Wasilkowa i Bielska Podlaskiego 4 punkty. Ze zdobytych 17 bramek, 5 strzelił Kacper Skibko. Jak na razie tylko 2 gole strzelił, zazwyczaj bardzo groźny pod bramką rywali, grający trener Ruchu Kamil Jackiewicz.

KS Wasilków po bardzo dobrym początku sezonu (4 zwycięstwa), przegrał na własnym stadionie z Warmią 2:3, następnie po ciężkim meczu pokonał na wyjeździe Śniadowo 2:1, a w ostatniej kolejce po bardzo dobrym meczu zremisował z liderem z Łomży 2:2. Wygląda na to, że krótkotrwała zadyszka (głownie w drugiej połowie meczu z Warmią), przeszła już do historii, a drużyna prowadzona przez trenera Speichlera wróciła do dobrej dyspozycji.

Ruch jest bardzo trudnym rywalem dla KS Wasilków, w 11 dotychczas rozegranych spotkaniach KS wygrał 5, remis padł 2 razy, a 4 razy zwyciężał Ruch. Bilans bramek 16:11 dla wasilkowian.

Szczególnie ciężko było w ostatnich 6 spotkaniach, to właśnie wtedy Ruch odniósł wszystkie swoje zwycięstwa z ogólnego bilansu i dwukrotnie padł remis. Co gorsze w ostatnich 4 meczach zdobyliśmy tylko jedną bramkę (Aliaksei Vatkievich) w meczu rozegranym 11 czerwca 2022 r.

Czas te niekorzystne statystyki zmienić. Dyspozycja obu zespołów w obecnym sezonie, pozwala z optymizmem oczekiwać na przebieg spotkania w Wysokiem Mazowieckiem. Drużyna na pewno ma świadomość, że w wypadku niekorzystnego wyniku może wypaść z czołówki tabeli.

8 kolejka, IV liga grupa podlaska

Ruch Wysokie Mazowieckie – KS Wasilków, 17 września 2022 r. (sobota) godzina 16:00