Do Bielska na mecz z liderem

Przed nami 10 kolejka spotkań IV ligi grupy podlaskiej. KS Wasilków jedzie do Bielska Podlaskiego na mecz z Turem. Po raz kolejny przychodzi nam grać z liderem rozgrywek. W 7 kolejce KS rywalizował z ŁKS-em Łomża, który po 6 kolejkach przewodził czwarto-ligowcom. Teraz po 9 seriach spotkań liderem jest Tur.

Drużyna z Bielska Podlaskiego wygrała dotychczas siedem spotkań, raz zremisowała i poniosła jedną porażkę (z ŁKS-em 0:3 na wyjeździe). Tur zdobył dotychczas 19 bramek i jest to szósty wynik w lidze. Najlepszym strzelcem jest Karol Kosiński zdobywca 7 goli, 4 razy do bramki rywali trafił Patryk Niemczynowicz, a 3 celne strzały ma Jacek Dzienis. Bardzo dobrze bielszczanie radzą sobie w obronie, stracili dotychczas tylko 9 bramek (drugi wynik w lidze).

KS Wasilków od 5 serii spotkań osiąga bardzo zmienne wyniki (porażka 2:3 z Warmią, zwycięstwo 2:1 w Śniadowie, remis 2:2 z ŁKS, porażka 2:5 w Wysokiem Mazowieckiem, zwycięstwo 4:0 z Grabówką). To sprawiło, że obecnie zajmuje 4 miejsce w tabeli i traci do Tura 3 punkty. Drużyna Roberta Speichlera zdobyła dotychczas 26 goli z czego 11 strzelił Janek Pawłowski, a 7 Damian Toczydłowski. Straconych 15 bramek (dwie bramki stracone w Dąbrowie Białostockiej nie są uwzględniane w tabeli po weryfikacji meczu jako walkower 3:0 dla KS-u), daje naszej obronie dopiero 8 wynik w lidze.

Tak więc sobotni mecz w Bielsku będzie bardzo wymagający dla naszych zawodników, musimy pamiętać, iż w ubiegłym sezonie doznaliśmy dwóch porażek z Turem 0:2, 15 sierpnia 2021 r. w Bielsku  i 0:3, 13 marca 2022 r. w Wasilkowie, ale jest to też dodatkowa motywacja dla ekipy trenera Speichlera, aby zrewanżować się rywalom.

Historia spotkań KS Wasilków z Turem Bielsk Podlaski to 28 meczów, z czego 10 razy wygrali wasilkowianie, 14 razy bielszczanie i 4 razy wynik był nie rozstrzygnięty. Bilans bramkowy 61 : 42 dla Tura. Ciekawostką jest, że we wszystkich spotkaniach padały bramki, nigdy nie było wyniku 0:0. Na stadionie w Bielsku dziesięciokrotnie wygrywali bielszczanie, a cztery razy KS Wasilków.

W pierwszym ze wspomnianych 28 spotkań zwycięstwo odnieśli wasilkowianie ( jeszcze jako „Włókniarz”), 9 listopada 1980 roku, przed własną publicznością pokonali Tura 3:2. Nasz zespół wystąpił w następującym zestawieniu:

Marek Kardyński – Adam Kozłowski, Henryk Zawadzki, Marek Tarnowski, Tadeusz Bartulewicz, Leszek Łuckiewicz, Wiesław Hawrylik, Jarosław Szymkiewicz, Roman Lebensztejn, Mirosław Puciłowski i Jan Puciłowski. Trener: Edward Małachowicz

Najwyższe zwycięstwo drużyna KS Wasilków odniosła pod wodzą trenera Tomasza Kulhawika 27 pażdziernika 2018 r. w Bielsku Podlaskim 5:0, po 2 bramkach Michała Poducha, dwóch Dawida Śliwowskiego i jednej Dawida Ostaszewskiego, a cały skład w tym meczu prezentował się następująco:

Grzegorz Nowajczyk – Adam Butkiewicz (70’ Łukasz Wojciechowski), Karol Styś ( 65’ Damian Decewicz), Konrad Niegowski (78’ Marcin Cieciorko), Dawid Ostaszewski (70’ Łukasz Rybakowski), Przemysław Panek, Dawid Śliwowski, Jan Pawłowski, Paweł Naliwajko, Bartosz Dudziński (78’Krystian Rybnik), Michał Poduch.

Najbardziej dotkliwa porażka naszej drużyny miała miejsce 22 sierpnia 1982 r., w Bielsku, Włókniarz przegrał 0:7.

Biorąc pod uwagę miejsce w „czubie” tabeli obu drużyn, oraz zacięte mecze w przeszłości liczymy na ciekawe spotkanie w najbliższą sobotę.

IV liga gr. podlaska

1 października 2022 r. (sobota), stadion w Bielsku Podlaskim przy ulicy Orzeszkowej 19, godzina 16:00

Tur Bielsk Podlaski – KS Wasilków.